کالیفرنیا پیشتاز در صنعت فراوری پسته

کشورهایی چون ایران، ترکیه و ایتالیا در حالی تولید پسته خود را افزایش داده‌اند که در کالیفرنیا صنعت پسته تمرکز خود را بر تجهیزات فراوری پسته بیشتر و بیشتر می‌کند.
کشورهایی چون ایران، ترکیه و ایتالیا در حالی تولید پسته خود را افزایش داده‌اند که در کالیفرنیا صنعت پسته تمرکز خود را بر تجهیزات فراوری پسته بیشتر و بیشتر می‌کند.

به گزارش پسته پرس، تولید پسته و بادام طی دهه گذشته در کالیفرنیا رشد چشم‌گیری داشته و به طبع دستگاه‌های فراوری و جداکننده میوه‌ها نیز می‌بایست پیشرفت می‌کردند.

بلیک گارابدیان از شرکت فراوری VWM در کالیفرنیا تاکید می‌کند همزمان با افزایش تولید پسته در ایران، ترکیه و ایتالیا تقاضا برای تجهیزات فراوری این شرکت نیز افزایش پیدا کرده است.

دستگاهی که شرکت VWM به کار می‌برد پیش از این در صنایع فراوری و جداسازی کشمکش کاربرد داشت.

اما اکنون با استفاده از این دستگاه سرعت فراوری پسته تا چهار برابر بیشتر شده و به طبع سریع‌تر به مشتری می‌رسد.

همچنین از دیگر مزایای دسگاه‌های جدید فراوری این است که با کمترین دخالت دست می‌توانند ساقه، پوسته و دیگر زواید شاخه پسته را جدا کنند به گونه‌ای که به میوه کمترین آسیبی برسد.

مرتبط: تجارت جهانی پسته در سال 2020/ 3 برابر شدن صادرات آمریکا به چین در اوج جنگ تجاری

تجهیزات فراوری پسته

در ایران برخی از مهمترین تجهیزات فراوری پسته عبارتند از:

  • نوار بالابر لاستیکی: برای انتقال پسته در خطوط فرآوری پسته که دو نوع پله کوتاه و پله بلند دارد.
  • خوشه گیر: پسته را از خوشه جدا می‌کند و پسته دانه شده را به دستگاه چرخ لاستیکی می‌فرستد.
  • چرخ پسته پوست کن: پوست پسته را جدا می‌کند.
  • پوک و آشغالگیر: با فشار هوا پسته پوک و آشغال‌هایی مثل پوست و خرده خوشه‌های سبک را از بقیه جدا می‌کند. پسته پر (سنگین) می‌ماند پوک‌ها جدا می‌شود.
  • حوض آبی: پسته های پوک که سبک هستند به روی آب آمده و توسط یک مارپیچ جمع آوری و به خارج دستگاه هدایت می‌شوند و پسته های سنگین در کف تانک ته نشین می شود و توسط یک نوار بالابر زنجیری پلی اتیلن بالا رفته و به دستگاه بعدی منتقل می‌شوند. 
  • رطوبت‌گیر: رطوبت سطحی پسته و مقداری از رطوبت درونی آن با دمیدن هوای گرم به داخل محصول گرفته می‌شود. پسته‌ها ضمن عبور از این دستگاه و حرارت دیدن تا حدی خندان‌تر می‌شوند و در نتیجه از رویت بهتری دارند.

مرتبط: علت معدوم‌سازی آجیل چه بود؟